PODZIEL SIĘ
Cupra Leon 2020

Oficjalna premiera pojazdu będzie miała miejsce podczas Geneva Motor Show, jednak już w przyszłym tygodniu pojazd zostanie zaprezentowany na zamkniętym pokazie.

Nadchodzący model będzie pierwszym Leonem, który otrzyma znaczek Cupry. Dodatkowo zostanie wyposażony w ulepszoną wersję hybrydowego układu napędowego typu plug-in, dostępnego w najnowszym wydaniu Seata Leon. Sam pojazd zostanie oficjalnie zaprezentowany 20 lutego podczas zamkniętego wydarzenia w Martorell. Publicznie będziemy mogli podziwiać najnowszą Cuprę na początku marca podczas salonu samochodowego w Genewie. Co wiemy o nadchodzącym modelu?

Potężniejszy Leon

Tak jak wcześniej pisaliśmy, najnowsza Cupra otrzyma hybrydowy napęd typu plug-in, który jest najpotężniejszą opcją w aktualnej ofercie Seata Leon. W przypadku bazowego modelu otrzymamy silnik benzynowy 1.4 TSI wspomagany motorem elektrycznym. Układ napędowy dostarcza kierowcy 204 KM, co w połączeniu z bateriami o pojemności 13 kWh daje nam około 60 km zasięgu na samej energii. Jak łatwo można się domyślić Cupra Leon będzie mógł poszczycić się lepszymi osiągami. Ostrzejszy hot hatch otrzyma 245 koni mechanicznych mocy, co pozwoli osiągnąć prędkość 100 km/h w 6,5 sekundy. Oczywiście przełoży się to również na zasięg, który spadnie do 55 km.

Krążą również pogłoski o mocniejszym zawodniku w ofercie marki. Mowa tu o wersji, która będzie skrywała pod swoją maską 2-litrowy turbodoładowany czterocylindrowy silnik i będzie bliźniaczo podobna do nowego VW Golfa R. W tym przypadku otrzymalibyśmy ponad 300 KM mocy z napędem na wszystkie koła, a czas sprintu od zera do setki oscylowałby w granicach 5 sekund. Można również natrafić na pogłoski mówiące o wersji napędzanej potężnym silnikiem Diesla w nadwoziu kombi, lecz radzimy potraktować to, jako bardzo niepewną plotkę.

Podczas genewskiej imprezy motoryzacyjnej, oprócz modelu Cupra Leon będziemy mogli zobaczyć również Cuprę Formentor w produkcyjnym nadwoziu. Oba pojazdy trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Cupra Leon 2020