PODZIEL SIĘ
Nowy Hyundai i30

Koreańska marka w wielkim stylu wchodzi w nowy rok. Nowy Hyundai i30 zostanie zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, lecz jest to dopiero początek zmian w ofercie koncernu.

Stanowisko Hyundaia na Targach motoryzacyjnych w Genewie z pewnością przyciągnie wielu odwiedzających. Oprócz typowych modeli marki będziemy mogli zobaczyć tam najnowszą generację i20, model i30 po liftingu, a także nowy koncept samochodu elektrycznego oznaczonego szyldem “Prophecy”. Przyjrzyjmy się niedawno opublikowanym szkicom i30.

Ostrzejsza stylistyka

“Nowy Hyundai i30 przeszedł szereg zmian stylistycznych. Przeprojektowane zostały zderzaki oraz reflektory LED, co nadaje mu mocniejszego, ostrzejszego i jeszcze bardziej atrakcyjnego charakteru” – możemy przeczytać w oficjalnej zapowiedzi nadchodzącego modelu. Warto zauważyć, że na szkicach projekt został przedstawiony w swoim usportowionym wydaniu N Line. Na pierwszy rzut oka możemy dostrzec ogromne zmiany przodu pojazdu. Model otrzymał przemodelowany zderzak, a światła do jazdy dziennej zostały zintegrowane z LED-owymi reflektorami, które otrzymały kształt litery “V”, co dodaje pojazdowi ostrzejszego charakteru. Zaoszczędzoną przestrzeń po przeniesionych światłach zajęły zdecydowanie większe wloty powietrza. Zmieniona została również kratka grilla, która otrzymała nowy wzór siatki.

Nowy Hyundai i30

Zmian powinniśmy doczekać się również z tyłu pojazdu. Model otrzyma nowy zderzak oraz zmodyfikowane, tylne reflektory. Niestety producent nie zaprezentował szkiców tylnej części samochodu. Całość dopełnią nowe, aluminiowe felgi o wymiarach od 16 do 18 cali. Natomiast do wnętrza kokpitu trafi zestaw wirtualnych wskaźników oraz dotykowy 10,25-calowy wyświetlacz do obsługi systemu info-rozrywki.

Dalsze plany koreańskiej marki

W najbliższym czasie Hyundai zamierza wprowadzić do modelu i30 skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem. Krążyły również pogłoski, że marka planowała wyposażyć pojazd w napęd na wszystkie koła, lecz nie została ona potwierdzona przez koncern. Podobnie sprawa przedstawia się z powiększeniem rodziny i30 o kompaktowe kombi. Oprócz tego marka zapowiedziała również nową generację modelu Hyundai Tucson oraz lifting dla Kony oraz Santa Fe.

Nowy Hyundai i30