PODZIEL SIĘ
Porsche Taycan Sport Turismo
Fot. Motor1

Niemiecka marka postanowiła przetestować Porsche Taycan Sport Turismo w mroźnych warunkach. Nie mogło to ujść uwadze wścibskich obiektywów szpiegów motoryzacyjnych.

Porsche Taycan oficjalnie zadebiutowało we wrześniu zeszłego roku i jak na ten moment oferuje jedynie 4-drzwiową wersję w nadwoziu sedana. Model ten jest pierwszym w pełni elektrycznym pojazdem w gamie pojazdów niemieckiego producenta, stąd też marka zamierza rozwinąć go o kolejne wersję. W tym roku będziemy mogli podziwiać elektryka w dwóch nowych wariantach – Sport Turismo oraz Cross Turismo. Sport Turismo otrzyma usportowione nadwozie typu kombi, wersja Cross również będzie kombi, lecz zaoferuje bardziej terenowe właściwości jezdne. Otrzyma także zdecydowanie wyższe zawieszenie oraz dodatkowe osłony.

Porsche Taycan Sport Turismo
Fot. Motor1

Tak, jak wcześniej pisaliśmy Porsche Taycan jest pierwszym w pełni elektrycznym modelem, stąd też nic dziwnego, że niemiecka marka chciała przetestować jego usportowioną wersję w mroźnych warunkach. Pozwoli to koncernowi ocenić, jak jednostka napędowa oraz zestaw akumulatorów radzi sobie w niskich temperaturach. Mogli również sprawdzić, jak pojazd zachowuje się na ośnieżonej nawierzchni.

Zarówno wersja Porsche Taycan Sport Turismo, jak i Cross Turismo zaoferują nam te same jednostki napędowe oraz identyczne zestawy akumulatorów, jak te, które trafiły na pokład bazowej wersji pojazdu. Oba warianty jeszcze w tym roku dołączą do rodziny Taycan, która składa się jeszcze z trzech innych wersji tego modelu: Turbo, Turbo S oraz 4S, które jest najtańszym wariantem w ofercie.

Porsche Taycan Sport Turismo na zdjęciach szpiegowskich