PODZIEL SIĘ
Nowa Kia Sorento

Południowokoreańska marka postanowiła opublikować oficjalne zdjęcia swojego najnowszego modelu. Nowa Kia Sorento zadebiutuje już w marcu.

Nowa Kia Sorento zadebiutuje już 3 marca podczas targów motoryzacyjnych w Genewie i z pewnością przyciągnie wzrok wielu odwiedzających. Oczywiście, aby przyjrzeć się temu modelowi nie musimy czekać aż do jego premiery. Południowokoreańska marka udostępniła zdjęcia, które prezentują Nową Kie Sorento w pełnej okazałości.

Nowy design

Na pierwszy rzut oka możemy dostrzec spore zmiany w wyglądzie pojazdu. Samochód otrzymał ostrzejszy przód z nową kratką grilla, która kształtem przypomina nos tygrysa i dobrze komponuje się wraz z LED-owymi reflektorami. Dodatkowo marka zapewnia, że maska jest teraz dłuższa niż w poprzedniej odsłonie, a słupek A znajduje się o 30 mm dalej od przedniej osi pojazdu. Warto również zauważyć, że zmienił się układ tylnych reflektorów. Tym razem otrzymaliśmy dzielone pionowe światła.

Nowa Kia Sorento

Zmian doczekał się również kokpit pojazdu. Według marki, nowa Kia Sorento posiada jedno z najbardziej przestrzennych wnętrz, jakie kiedykolwiek oferował koncern. Tradycyjne zegary zastąpił aż 12,3-calowy wyświetlacz wskaźników. Tuż obok niego znalazł się mniejszy, 10,25-calowy ekran dotykowy systemu audio-nawigacyjnego. Do wnętrza kokpitu trafiło również oświetlenie klamek drzwi, elegancka skórzana tapicerka, dwukolorowa kierownica oraz metalowe wykończenia.

Tajemnica marki

Południowokoreański koncern w komunikacie prasowym chwali się, że nowa Kia Sorento jest „najbardziej zaawansowanym technologicznie pojazdem, jaki Kia kiedykolwiek stworzyła”, lecz nie otrzymujemy żadnego potwierdzenia dla tych słów. Marka nie zdradza szczegółów technicznych, które postanowiła ukryć aż do dnia premiery modelu. Wiemy jedynie, że Kia zaoferuje nam napęd hybrydowy, kilka trybów jazdy oraz, że zostanie zbudowana na zupełnie nowej platformie, która jest przeznaczona dla średniej wielkości SUV-ów.

Nowa Kia Sorento 2021