PODZIEL SIĘ
Targi Motoryzacyjne w Genewie

Niestety tegoroczne święto motoryzacyjne w Genewie zostało odwołane. Szwajcarski rząd wprowadził zakaz organizacji imprez masowych.

Geneva Motor Show uchodzi za jedną z najważniejszych imprez motoryzacyjnych w ciągu całego roku. Tym razem wszyscy fani samochodów będą musieli obejść się smakiem, gdyż dzisiaj podjęto decyzję o odwołaniu targów. Powodem jest zagrożenie zarażenia się koronawirusem.

W dniu dzisiejszym zwołana została w Szwajcarii Rada Federalna, która podjęła ciężką, aczkolwiek konieczną decyzję. Według rozporządzenia przekazanego przez szwajcarskiego ministra zdrowia Alaina Berseta, Rada wydała zakaz organizacji imprez masowych, czyli takich, które zgromadzą ponad 1000 osób. Zakaz obowiązuje do 15 marca, lecz w razie potrzeby może zostać przedłużony. Decyzja ta została podjęta zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem targów.

Organizatorzy wydarzenia zaakceptowali decyzję rady: “Żałujemy tej sytuacji, ale zdrowie wszystkich uczestników jest najwyższym priorytetem dla nas i naszych wystawców. Jest to przypadek siły wyższej i ogromnej straty dla producentów, którzy zainwestowali masowo w swoją obecność w Genewie. Jesteśmy jednak przekonani, że zrozumieją tę decyzję” – powiedział Maurice Turrettini.

Targi Motoryzacyjne w Genewie miały rozpocząć się już 3 marca dniem dla dziennikarzy, który obfitować miał w premiery samochodów. Następny dzień przeznaczony miał być dla VIP-ów, zaś od 5 do 15 marca drzwi targów miały stać otworem dla odwiedzających. Zorganizowanie imprezy w innym terminie nie jest możliwie, co stwierdził sam organizator wydarzenia: “Programu nie można przełożyć. To nie jest możliwe, jest za duży. To niewykonalne”. Wszyscy, którzy zakupili bilety otrzymają zwrot pieniędzy, zaś wystawcy zostali poproszeni o zwinięcie swoich stoisk do 7 marca.

Wszystko to spowodowane jest dynamicznie rozprzestrzeniającym się koronawirusem. W Szwajcarii odnotowano 9 zachorowań na COVID-19, we Włoszech zachorowało 655 osób, zaś w Niemczech 48 osób. Istnieje ryzyko, że sporą część nadchodzących imprez motoryzacyjnych również spotka taki los.