PODZIEL SIĘ
Poznań Motor Show 2020

Największe targi motoryzacyjne w Polsce zostały przesunięte z powodu dynamicznie rozwijającej się sytuacji z Koronawirusem. Poznań Motor Show 2020 odbędzie się w drugiej połowie czerwca.

Jeszcze kilkanaście tygodni temu wizja odwoływania bądź przenoszenia najbardziej prestiżowych imprez w Europie wydawałaby się śmieszna. Rzeczywistość pokazała jednak, że z początku jedynie chiński problem stał się ogólnoświatowym. Z powodu rosnącej liczby zachorowań na COVID-19 odwołane zostały Targi Motoryzacyjne w Genewie, zaś katowicki Intel Extreme Masters odbył się bez udziału publiczności. Niestety wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek problemów z organizacją imprez masowych. Zapewne wiele wydarzeń w Europie i na świecie nie odbędzie się z powodu szalejącego wirusa.

Poznań Motor Show 2020 z nową datą

Polska również nie uchowała się przed skutkami SARS-Cov-2. Najbardziej prestiżowa impreza motoryzacyjna w Polsce oraz czwarta co do wielkości w Europie również padła jego ofiarą. W tym przypadku organizatorzy postanowili nie czekać do ostatniej chwili i na kilka tygodni przed wydarzeniem postanowili przenieść jego termin.

“Po analizie przykładu największych targów motoryzacyjnych w Genewie, troską zarządu Grupy MTP było to, aby takiej decyzji nie podejmować w ostatniej chwili, z uwagi na dobro klientów. Biorąc pod uwagę duże ryzyko konieczności odwołania wydarzenia, z szacunku dla zwiedzających i wystawców podjęliśmy tę decyzję z wyprzedzeniem” – powiedział rzecznik prasowy Poznań Motor Show, Mateusz Fąfara.

Targi zostały przeniesione i odbędą się w terminie 18-21 czerwca. Organizatorzy uspokajają również tych, którzy zakupili już wejściówki na wydarzenie. Wszystkie zakupione bilety utrzymają ważność. Przesunięcie terminu dotyczy wszystkich bloków związanych z motoryzacją, o czym możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie MTP: “Z uwagi na sytuację biznesową w branży motoryzacyjnej na świecie wywołaną zachorowaniami spowodowanymi przez koronawirusa, zarząd Grupy MTP po konsultacjach z wystawcami i partnerami targów podjął decyzję o przesunięciu terminu bloku targów motoryzacyjnych: Poznań Motor Show, Kongres Move – International E-Mobility Congress, Targów Techniki Motoryzacyjnej z terminu od 26 do 29 marca 2020 na termin od 18 do 21 czerwca 2020 roku”.