PODZIEL SIĘ
Warsaw Motorcycle Show

Warsaw Motorcycle Show podzieliło los Poznańskich Targów Motoryzacyjnych. Impreza została przeniesiona na początek czerwca.

Rozpoczyna się ciężki okres dla branży motoryzacyjnej. Coraz to kolejne wydarzenia zostają albo przesunięte w czasie albo odwołane z powodu potencjalnej możliwości zarażenia się COVID-19. Los ten spotkał najbardziej prestiżowe targi motoryzacyjne w Europie, czyli Geneva Motor Show, które zostały odwołane. Nasz kraj również nie zdołał uniknąć skutków nadciągającej epidemii. Niedawno podjęto decyzję o przesunięciu terminu Poznańskich Targów Motoryzacyjnych, zaś po odnotowaniu pierwszego zarażonego na COVID-19 w Zielonej Górze, postanowiono przenieść również jutrzejszą imprezę motocyklową. Nowy termin został ustalony na 5-7 czerwca.

“W związku z pojawieniem się przypadku koronawirusa w Polsce, po konsultacjach z branżą i wystawcami, jak również z wojewódzkimi władzami sanitarnymi, mając na uwadze zdrowie naszych wystawców i odwiedzających, Zarząd Ptak Warsaw Expo podjął decyzję o przełożeniu terminu targów motocyklowych Warsaw Motorcycle Show 2020.” – możemy przeczytać w oficjalnej informacji.

Dalszy los targów

Organizator postanowił, podobnie jak MTP, przenieść imprezę na czerwiec. Dodatkowo zapewnił, że wszystkie zakupione bilety pozostaną ważne na czerwcową imprezę. Jednakże nie podał żadnych informacji dotyczących ewentualnej możliwości zwrotu biletów. Warsaw Motorcycle Show miało już po raz trzeci odbyć się w warszawskim Ptak Expo i miało być największym wydarzeniem motocyklowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Z drugiej jednak strony, jeśli sytuacja się nie zmieni, to w czerwcu czekają nas dwa weekendy, podczas których będziemy mogli podziwiać najnowsze projekty, zarówno te cztero, jak i dwukołowe.

Uważam, że organizator imprezy motocyklowej podjął właściwą decyzję, lecz padła ona za późno. Odwoływanie targów dwa dni przed ich rozpoczęciem będzie wiązało się ze sporymi stratami zarówno dla organizatorów, jak i odwiedzających. Organizator zapewnił, że zakupione bilety pozostaną ważne, lecz należy pamiętać, że część odwiedzających zapewne wykupiła sobie noclegi w hotelach. Tych kosztów nikt im nie zwróci.