PODZIEL SIĘ
Hyundai Prophecy 2020

Południowokoreańska marka przedstawiła swój samochód koncepcyjny. Hyundai Prophecy zaoferuje zamiast kierownicy dwa joysticki. Model może się również poszczycić futurystycznym wnętrzem.

Mimo odwołania targów motoryzacyjnych w Genewie, Hyundai postanowił nie zmieniać swoich planów i oficjalnie przedstawił swój nowy pojazd koncepcyjny. Model ten miał ujrzeć światło dziennie 3 marca podczas imprezy w Szwajcarii. Hyundai Prophecy ma nadać kierunek oraz nowy design dla pojazdów elektrycznych produkowanych przez południowokoreańską markę. Trzeba przyznać, że koncern pokazał, co potrafi.

Koreańskie “Porsche”

Od czasu, gdy SangYup Lee dołączył do firmy, marka stawia na odważniejsze i ciekawsze projekty, które zdobywają uznanie na rynku. Hyundai postanowił wejść do segmentu samochodów sportowych, a wygląd elektrycznego modelu koncepcyjnego idealnie odzwierciedla plany marki. Prophecy to czterodrzwiowe Coupe, które otrzymało sportowy charakter. Patrząc na pomysł Koreańczyków możemy mieć wrażenie, że już coś podobnego widzieliśmy. Samochód koncepcyjny w pewnym stopniu przypomina Porsche 911. Oprócz podobnego kształtu otrzymamy również masywne nadkola, nisko poprowadzony przedni pas, a przede wszystkim dach zakończony masywnym spoilerem. Oczywiście nie jest do bezpośrednia kalka z niemieckiej firmy. Hyundai Prophecy zaoferuje nam również podwójne drzwi otwierane w dwóch różnych kierunkach, nowatorski układ świateł oraz futurystyczne wnętrze.

Hyundai Prophecy 2020

“Stworzyliśmy ikonę, która wyznacza nowy standard w segmencie pojazdów elektrycznych, a także wznosi filozofię projektowania Hyundaia na jeszcze wyższy poziom. Częścią nowej wizji jest Optymistyczny Futuryzm, którego ucieleśnieniem jest koncept Prophecy. Założeniem Optymistycznego Futuryzmu jest zbudowanie emocjonalnej więzi pomiędzy ludźmi i samochodami” – powiedział SangYup Lee, szef Globalnego Centrum Projektowego Hyundai.

Hyundai Prophecy z futurystycznym wnętrzem

Najnowszy samochód koncepcyjny Koreańczyków jest w pełni autonomiczny, lecz kierowca może przejąć nad nim kontrolę w dowolnym momencie. Jeśli zajrzymy do wnętrza pojazdu możemy zacząć zastanawiać się, jak można kierować tym samochodem, jeśli nie został on wyposażony w kierownicę. Proste, przy użyciu dwóch joysticków.

Hyundai Prophecy 2020

Według projektantów, mają one zapewnić prowadzącemu pojazd zupełnie nowe wrażenia z jazdy. Możemy nimi poruszać w prawo oraz w lewo, a także obsługiwać wiele funkcji samochodu. Pierwszy z nich trafił na konsolę centralną, zaś drugi został umieszczony na boczku drzwi. Dzięki czemu kierowca może zająć wygodną pozycję i sterować samochodem bez odrywania pleców od fotela. Usunięcie z wnętrza modelu kierownicy ma zapewnić pasażerom jeszcze większą swobodę. Warto również dodać, że pojazd został wyposażony w podłużny ekran, dzięki któremu pasażerowie mogą swobodnie oglądać wyświetlane na nim treści.

Hyundai Prophecy