PODZIEL SIĘ
Koenigsegg Jesko Absolut

Koenigsegg Jesko Absolut zaoferuje nam prędkość maksymalną na poziomie 531 km/h. Marka ma natomiast jeden problem, nie wiedzą, gdzie można bezpiecznie przetestować supersamochód.

Koenigsegg postanowił nie dać się panującemu wirusowi i mimo odwołania Targów Motoryzacyjnych w Genewie zorganizował premierę swoich dwóch samochodów zgodnie z wcześniejszym planem. Szwedzi pokazali światu 4-osobowego grand tourera Koenigsegg Gamera, który zaoferuje nam aż 1123 KM. Drugi modelem była najnowsza wersja Koenigsegg Jesko oznaczona dopiskiem “Absolut” Samochód ten ma być najszybszym pojazdem w historii i zakończy trwający z Bugatti wyścig “zbrojeń”.

Zmiany w modelu

Koenigsegg Jesko Absolut otrzymał przeprojektowaną aerodynamikę, co przełożyło się na zwiększenie siły docisku nadwozia do 1400 kg. Dzięki temu Absolut poprawi swoje osiągi i uzyska najkrótszy czas przyśpieszenia do setki oraz najwyższą maksymalną prędkość w historii pojazdów marki. Podczas konferencji prasowej Christian von Koenigsegg nie przekazał przybliżonych wartości, ani danych technicznych samochodu. W wywiadzie przeprowadzonym dla Road and Track wyznał, że Koenigsegg Jesko Absolut będzie w stanie osiągnąć prędkość do 531 km/h. Zapytany o osiągi dodał jeszcze, że: “tylko czas jest w stanie nam to powiedzieć”.

Koenigsegg Jesko Absolut

Owe słowa związane są z pewnym problemem marki. Mianowicie koncern nie ma miejsce, gdzie w bezpiecznych warunkach mógłby w pełni przetestować swoje dziecko. Według Christiana, pętla na Florydzie, gdzie testowano Bugatti Chiron Super Sport 300+ jest zbyt krótka i nie pozwoli Absolutowi rozwinąć pełnej prędkości. Według Koenigsegg maszyna zdoła na tej trasie rozpędzić się jedynie do 85% swojej maksymalnej prędkości.

Koenigsegg Jesko Absolut nie jest osobnym modelem w gamie marki, lecz kolejną wersją Jesko. Oznacza to, że osoby, które zamówiły jeden ze 120 egzemplarzy będą mogły wybrać, czy preferują wyższą prędkość maksymalną, czy też pokonywanie zakrętów z większą prędkością.

Koenigsegg Jesko Absolut