PODZIEL SIĘ
Nowe Suzuki Ignis Hybrid

Marka postanowiła odświeżyć swojego najmniejszego SUV-a. Nowe Suzuki Ignis Hybrid. Model trafi do Polski w trzech wersjach wyposażenia.

Mimo odwołania Genewskich Targów Motoryzacyjnych, Suzuki postanowiło nie odwoływać premiery swojego odświeżonego modelu. Oficjalny debiut odbył się… w internecie. Co zaoferuje nam druga generacja po liftingu?

Pod maską Suzuki Ignis Hybrid znajdziemy oszczędny, benzynowy silnik 1.2 DualJet 12V SHVS, który generuje moc 83 KM oraz zapewnia maksymalny moment obrotowy na poziomie 107 Nm. Na pokład maszyny trafił również układ mild hybrid 12V SVHS, który wpłynie na mniejsze zużycie paliwa oraz niższą emisję CO2.

“Zmniejszone zużycie paliwa to zasługa zmodernizowanego układu mild hybrid 12V SHVS z akumulatorem litowo-jonowym o zwiększonej pojemności z 3 Ah do 10 Ah. Podczas hamowania układ hybrydowy przekształca energię kinetyczną w energię elektryczną, która jest magazynowana w akumulatorze litowo-jonowym. W kolejnym kroku energia jest wykorzystywana przez urządzenie ISG z funkcją silnika elektrycznego do wspomagania silnika spalinowego podczas przyspieszania, co wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa.” – możemy przeczytać w oficjalnej notatce prasowej.

Nowe Suzuki Ignis Hybrid

Mały SUV po zmianach

Na pierwszy rzut oka możemy dostrzec, że nowe Suzuki Ignis Hybrid otrzymało przemodelowaną kratkę grilla, jak również nowe przednie i tylne zderzaki ze srebrnymi wstawkami w kształcie trapezu. Oferta modelu wzbogaciła się również o kilka dodatkowych wariantów lakieru: Caravan Ivory Pearl Metallic, Rush Yellow Metallic oraz Tough Khaki Pearl Metallic. We wnętrzu także zaszły pewne zmiany. Do kokpitu trafiło kilka ozdobnych elementów, zaś same zegary otrzymały nowy design.

Model trafi do Polskiej oferty w trzech wersjach wyposażenia. Cennik otwiera bazowa wersja Comfort, za którą zapłacimy 56 900 zł. Otrzymamy wtedy napęd 2WD współpracujący z pięciobiegową przekładnią manualną, reflektory LED, przednie światła przeciwmgłowe, klimatyzację oraz radioodtwarzacz CD/MP3 z łącznością Bluetooth. Jeżeli jesteśmy zainteresowani bogatszą wersją wyposażenia Premium z bezstopniową przekładnią CVT, cena ta wzrośnie do 65 900 zł. Dla fanów napędu na wszystkie koła czeka wersja Premium 4WD z manualną skrzynią biegów, z pakietem wyposażenia Premium za 68 900 zł. Cennik zamyka topowa odmiana Elegance z napędem na wszystkie koła za 75 900 zł.

Nowe Suzuki Ignis Hybrid