PODZIEL SIĘ
Milionowa Tesla

Elon Musk pochwalił się na twitterze najnowszym osiągnięciem swojej firmy. Tesla wyprodukowała właśnie swój milionowy egzemplarz.

Tesla jest jedną z najmłodszych marek motoryzacyjnych. Nie przeszkodziło to jednak firmie, aby wzbić się na sam szczyt i uzyskać tytuł najbardziej wartościowego producenta samochodów w USA. Tesla została założona w 2003 roku, zaś swój pierwszy model wypuściła pięć lat później i była to Tesla Roadster. Przez kolejne 12 lat marka nie próżnowała i wciąż rozwijała swoją ofertę, aby dziś pochwalić się swoim rekordem. Z linii produkcyjnych zjechał milionowy egzemplarz.

Okrągły wynik

O wyczynie swojej firmy Elon Musk poinformał na swoim profilu na Twitterze. Milionowym egzemplarzem jest czerwona Tesla Model Y. Możemy ją zobaczyć właśnie na Tweecie prezesa marki w otoczeniu całego zespołu Tesli. Jedno jest pewne, Musk ma się czym pochwalić. Żaden inny koncern nie wyprodukował tylu pojazdów elektrycznych i wszystkie marki są daleko w tyle za amerykanami. Tesla od wielu lat wiedzie prym w produkcji pojazdów elektrycznych, zaś wszyscy inni próbują jej dorównać… lecz z marnym skutkiem. Aktualnie marka ma w swojej ofercie następujące pojazdy: Tesla Model S, Model 3, Model X, Model Y, zaś w przygotowaniu jest nowy Roadster, ciężarówka Tesla Semi oraz pickup Tesla Cybertruck.

Marka nie zamierza osiąść na laurach. Od początku roku wyprodukowała już 106 tysięcy samochodów, a to dopiero początek. Pod koniec ubiegłego roku Tesla otworzyła kolejną fabrykę w Szanghaju w Chinach. Dzięki temu zdecydowanie zwiększyła się jej siła produkcyjna. Marka planuje wyprodukować w samych Chinach aż 150 tysięcy samochodów, zaś na całym świecie około 650 tysięcy egzemplarzy. Jak widać, najnowszy rekord, to dopiero początek i pierwszy kamień milowy w historii marki.

Tesla
Tesla Model Y – milionowy egzemplarz