PODZIEL SIĘ
Targi Motoryzacyjne w Nowym Yorku

Jeden z największych amerykański salonów samochodowych również padł ofiarą koronawirusa. Targi Motoryzacyjne w Nowym Yorku zostały przeniesione na koniec sierpnia.

Decyzja ta nie jest wielce zadziwiająca, patrząc na to, że w Stanach Zjednoczonych odnotowano już ponad 600 przypadków zakażenia wirusem Sars-cov-2. Wcześniej ofiarą panującej epidemii padło również kilka innych wydarzeń. Targi Motoryzacyjne w Genewie zostały odwołane, zaś Warszawskie Targi Motocyklowe oraz Poznański salon samochodowy zostały przeniesione na czerwiec. Amerykanie postanowili zostawić sobie większy zapas czasu i Nowy York ugości zwiedzających dopiero pod koniec sierpnia. Dni prasowe zostały wyznaczone na 26 i 27 sierpnia, zaś same targi odbędą się w terminie od 28 sierpnia do 6 września.

„Robimy ten niezwykły krok, aby pomóc chronić naszych pracowników, wystawców i wszystkich uczestników przed koronawirusem. Od 120 lat  show musi trwać, jest mocno osadzone w naszym DNA i chociaż decyzja o przeniesieniu terminów pokazów nie była łatwa, naszym najwyższym priorytetem pozostaje zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich zaangażowanych osób w to historyczne wydarzenie. Jesteśmy już w kontakcie z wieloma naszymi wystawcami i partnerami i jesteśmy przekonani, że nowe daty wystawy 2020 będą kolejnym udanym wydarzeniem – powiedział Mark Schienberg, prezes Greater New York Automobile Dealers Association organizującej targi w Nowym Yorku.

Przeniesione targi i co dalej

Organizator zapewnił, że w przeciągu najbliższych tygodni przekaże więcej informacji odnośnie przełożonego wydarzenia. Warto jednak przyjrzeć się całemu salonowi samochodowemu z innej perspektywy. To dziesięciodniowe wydarzenie w dużej mierze wpływa również na gospodarkę miasta. W tym czasie ogromnymi zyskami może pochwalić się branża hotelarska, czy gastronomia, które przeżywają swój “złoty okres”. Przeniesienie targów zapewne odbije się mocno na wielu gałęziach gospodarki.

Drugą sprawą jest również spadek “ważności” wydarzenia. Targi reklamowane były jako jedne z największych i najważniejszych w bieżącym roku. Zapewne przez te kilka miesięcy marki zmienią swój plan na wydarzenie. Istnieje również spora szansa, że wiele z zapowiadanych premier odbędzie się w formie internetowego show, które zmniejszy rangę przeniesionych targów. Wiele wskazuje na to, że koncerny mogą również wycofać swój udział w targach. Wiemy już, że zarówno Mercedes, Audi jak i BMW postanowiły pominąć salon w Nowym Yorku i skupić się na przyszłych wydarzeniach.