PODZIEL SIĘ
Ferrari wstrzymuje produkcję

Włoska marka postanowiła nie narażać swoich pracowników na zarażenie Covid 19 i zamyka swoje fabryki w Maranello i Modenie. Produkcja zostanie wznowiona najwcześniej za dwa tygodnie.

Ferrari postanowiło zamknąć swoje fabryki, które znajdują się na północy Włoch, gdzie aktualnie, współczynnik zachorowań na Covid 19 jest bardzo wysoki. Na dwa tygodnie zatrzymane zostaną linie produkcyjne w Maranello i Modenie, a wstępny termin wznowienia pracy został wyznaczony na 27 marca. Oczywiście jest to data dość wątpliwa, wszystko będzie zależało od sytuacji we Włoszech. Podobną decyzję podjęło Lamborghini, które zamknęło swoje zakłady do 25 marca.

„Nie mamy teraz warunków, aby utrzymać produkcję w naszych fabrykach w Maranello i w Modenie” – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu marki. Ferrari podkreśla również, że jest to pierwsza taka sytuacja w historii koncernu, gdy musi tymczasowo wstrzymać produkcję. W wywiadzie dla serwisu Bloomberg, marka podała dodatkową przyczynę zamknięcia fabryk. Ferrari dość poważnie zaczęło odczuwać wpływ wirusa na łańcuch dostaw oraz możliwość zdobycia danych materiałów. W praktyce oznaczałoby, że dalsza produkcja byłaby niemożliwa, a pracownicy byliby narażeni na niebezpieczeństwo. Dwutygodniowa przerwa pozwoli dostawcom na nadrobienie opóźnień i dostarczenie marce niezbędnych materiałów.

Mimo zamknięcia zakładów Ferrari nie zamierza zostawiać swoich pracowników samych sobie. Wszyscy “pracujący” będą otrzymywali normalne wynagrodzenie. Jeżeli wszystko ułoży się po myśli koncernu, to pod koniec marca fabryki ponownie ruszą pełną parą, aby nadrobić straty. Oczywiście czas wstrzymania produkcji może zostać przedłużony w zależności od dynamicznie rozwijającej się sytuacji we Włoszech i na świecie.

Ferrari Roma
Ferrari Roma