PODZIEL SIĘ
Nowa Skoda Rapid po faceliftingu

Model nie trafi na Europejski rynek. Nowa Skoda Rapid, jak na ten moment będzie dostępna tylko w Chinach.

Już od dłuższego czasu Skoda Rapid nie jest dostępna w Europie. Zastąpiła ją przestronna i ciesząca się sporą popularnością Scala. Nie oznacza to jednak, że model został całkowicie uśmiercony przez koncern. Skoda Rapid nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem na wschodzie, a zwłaszcza w Chinach, gdzie właśnie zadebiutowała jej odświeżona odsłona. Model trafi na zatłoczone ulice Chin w dwóch wersjach nadwozia: Spaceback i Sedan.

Nowa Skoda Rapid po faceliftingu

Najnowsza odsłona modelu otrzymała zmienione przednie i tylne światła, które są inspirowana europejską Scalą. Dodatkowo pojazd doczekał się przemodelowanych zderzaków i nowej kratki grilla. Patrząc na przód pojazdu możemy również zobaczyć sporo inspiracji zaczerpniętych z Octavii dostępnej na starym kontynencie.

Nowa Skoda Rapid po faceliftingu

Wnętrze kokpitu także doczekało się kilku zmian. Na pokład maszyny trafił 8-calowy wyświetlacz systemu informacyjno-rozrywkowego, który powędrował na środek panelu. Nowy system multimedialny współpracuje z aplikacjami Apple Car Play i Android Auto. Zaoferuje nam także opcjonalnie usługę strumieniowego przesyłania muzyki Kuwo lub radio internetowe Tingban oraz aplikację nawigacyjną Amap. Do wnętrza pojazdu trafiła również wielofunkcyjna kierownica oraz dostęp do kamery cofania.

Chiński reżim spalinowy

Surowych norm emisji spalin doczekają się również Chińczycy. W 2023 roku wprowadzą oni normę China 6b, czyli odpowiednik naszego europejskiego Euro 6 WLTP, dlatego też Skoda Rapid nastawiona jest na ekologiczny motor. Zarówno Sedan jak i Spaceback zaoferują swoim klientom wolnossący, 1,5-litrowy silnik benzynowy o mocy 111 KM oraz zapewniający 145 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Z jednostką napędową będzie współpracować pięciobiegowa skrzynia manualna lub sześcioprzekładniowy automat.

Nowa Skoda Rapid po faceliftingu