PODZIEL SIĘ
Seat Ateca po faceliftingu

Seat postanowił przetestować swój odświeżony model wśród zimowej aury. Nie mogło to jednak uciec uwadze wścibskich obiektywów szpiegów motoryzacyjnych. Oto jak prezentuje się Seat Ateca po faceliftignu.

Seat Ateca po czterech lat swojej obecności na rynku doczekał się gruntownego odmłodzenia. Model ten zadebiutował w 2016 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Patrząc na zdjęcia fotografów, współpracujących z portalem Motor1, ciężko jest stwierdzić, gdzie zostały one wykonane. Możemy natomiast zaobserwować zmiany, jakie zaszły po faceliftingu.

Odmłodzony SUV

Z łatwością możemy dostrzec, że zarówno przód, jak i tył pojazdu doczekał się poważniejszych zmian. Niestety zostały one zakryte grubą warstwą siatki maskującej, co utrudnia dokładniejszy opis. Widzimy jednak, że Seat Ateca otrzyma przeprojektowaną kratkę grilla, która, podobnie jak reflektory, doczeka się nowego kształtu. Możemy również spodziewać się przemodelowanych zderzaków ze sporymi zmianami w ich dolnej sekcji.

Seat Ateca po faceliftingu

Według szpiegów motoryzacyjnych, koncern testuje nową jednostkę napędową, niedostępną we wcześniejszej odsłonie modelu. Przypuszczają, że jest to 2-litrowy silnik Diesla. Najbardziej prawdopodobne jest, że będzie to nowy TDI Evo od Volkswagena, który generuje moc 150 koni mechanicznych. Odświeżony Seat Ateca będzie musiał spełnić surowe normy emisji spalin, stąd też nie powinniśmy oczekiwać innych zmian w gamie dostępnych silników.

Pewnych zmian może doczekać się usportowiona wersja modelu, czyli Cupra Ateca, gdzie 2-litrowy motor TSI może okazać się niewystarczający. Według krążących plotek, pod maskę Cupry może trafić 2,0-litrowy silnik wysokoprężny VAG z podwójnym turbodoładowaniem, bądź też nowy 1,4-litrowy hybrydowy układ typu plug-in. Ten drugi wariant trafił już na pokład nowego Leona, Volkswagena Golfa oraz Skody Octavii.

Seat Ateca trafi na rynek w połowie bieżącego roku, o ile sytuacja w Europie zostanie ustabilizowana. W innym przypadku może dojść do kilkutygodniowych, jak nie kilkumiesięcznych opóźnień.

Seat Ateca po faceliftingu