PODZIEL SIĘ
Genesis G80

Marka opublikowała niedawno trailer zapowiadający oficjalną premierę modelu. Genesis G80 zadebiutuje już 30 marca.

Na początku roku w Korei Południowej zadebiutował większy brat luksusowego sedana, Genesis GV80. Koreański SUV klasy premium miał zadebiutować w Ameryce podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Yorku. Niestety zostały one przeniesione na sierpień, stąd też premiera GV80 ulegnie opóźnieniu. Podobny los spotkał Genesis G80, które miało zostać zaprezentowane światu podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, które niestety zostały odwołane. Ostatecznie luksusowy sedan zadebiutuje z prawie miesięcznym opóźnieniem. Marka w swoim najnowszym materiale wideo wyznaczyła termin premiery na 30 marca.

제네시스 The All-New G80 티저 영상

[#최초공개]#제네시스 The All-new G80 2020.03.30 12:00라이브 스트리밍 ▶ https://youtu.be/PSgOtR6m0lQGenesis Worldwide #TheAllnewG80 #GenesisG80#제네시스디올뉴G80 #제네시스G80

Opublikowany przez 현대자동차그룹 : Hyundai Piątek, 20 marca 2020

Dwuliniowa stylistyka

Genesis G80 stylistyką podąża za swoim większym bratem GV80. Oba modele bazują na dwuliniowym designu reflektorów oraz kierunkowskazów, które dodają im charakteru i pewnej dozy elegancji. Dwuliniowy charakter możemy również dostrzec w samym nadwoziu pojazdu. Świadczą o nim charakterystyczne linie ciągnące się wzdłuż całego samochodu. Luksusowy sedan otrzymał pokaźnych rozmiarów kratkę grilla o charakterystycznym “tarczowatym” kształcie, która występuje w podobnych rozmiarach w bratnim SUV-ie.

Również we wnętrzu możemy dostrzec spore podobieństwo z jego większym bratem. Na ozdobioną listwami z drewna jesionowego deskę rozdzielczą trafił 14,5-calowy wyświetlacz służący do obsługi systemu info-rozrywki. We wnętrzu luksusowego sedana nie mogło również zabraknąć ciemnej skóry, która kontrastuje z drewnianym wykończeniem oraz luksusowej, obszytej jaśniejszą skórą, wielofunkcyjnej kierownicy.

Marka nie podała żadnych informacji dotyczących jednostki napędowej, jaka trafi pod maskę Genesis G80. Wiemy jednak, że luksusowy sedan dzieli płytę podłogową z bratnim SUV-em, stąd też możemy spodziewać się podobnej gamy silników. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy w nim 2.5-litrowy motor o mocy 304 KM bądź 3.5-litrową V6, która zapewni 375 koni mechanicznych oraz 530 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Genesis G80