Lifestyle

Jak otworzyć zamknięty samochód z kluczykami w środku?

Jak otworzyć zamknięty samochód z kluczykami w środku?

Zatrzaśnięcie kluczyków wewnątrz samochodu jest nie lada kłopotem dla kierowcy. Choć początkowo wiąże się ze sporym zdenerwowaniem, warto wziąć kilka głębokich oddechów i znaleźć najlepsze rozwiązanie. Oto co możesz zrobić, gdy przytrafi Ci się taka sytuacja! 

Użyj kluczyków zapasowych

Pierwszym i zarazem najskuteczniejszym rozwiązaniem problemu związanego z zatrzaśnięciem kluczyków w aucie jest zastosowanie kluczyków zapasowych. Jest to najbezpieczniejsza opcja, jednak możliwa jedynie w określonych warunkach. Przede wszystkim można z niej skorzystać wtedy, gdy posiadamy zapasową kopię. Jej brak od razu wyklucza taką możliwość wybrnięcia z zaistniałego kłopotu. Rozwiązanie to jest także dostępne, gdy znajdujemy się w pobliżu domu bądź ktoś może nam przywieźć kluczyki w miejsce, w którym utknęliśmy. Nie zawsze mamy jednak taką sposobność, dlatego warto znać alternatywne metody na dostanie się do pojazdu bez zastosowanie kluczyków. 

Samodzielne otwieranie drzwi auta bez kluczyka 

Co najlepiej zrobić w sytuacji, gdy nie możemy użyć zapasowych kluczyków do samochodu? Wielu kierowców zaczyna poszukiwać sposobu na samodzielne otworzenie drzwi, jednak nie jest to najlepsza opcja. Zastosowanie podstawowych narzędzi, a także brak wprawy może doprowadzić do zniszczeń w postaci zarysowanej lub wgniecionej karoserii bądź uszkodzenia zamka. Nie warto także wybijać szyby, o ile nikomu w środku pojazdu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. W efekcie tego rodzaju samodzielne działania będą wiązać się ze znacznie większymi wydatkami niż skorzystanie z profesjonalnej pomocy ślusarskiej. Awaryjne otwieranie samochodu możemy bowiem zamówić od ręki, a sam koszt usługi będzie znacznie mniejszy niż koszt ewentualnych napraw. 

Skorzystaj z pomocy specjalistów!

Zastanawiasz się, gdzie szukać pomocy w przypadku zatrzaśnięcia kluczyków w aucie? W wykonywaniu tego rodzaju zleceń specjalizują się ślusarze. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy fachowiec z branży poradzi sobie z tak skomplikowanym i wymagającym precyzji zadaniem. Z tego powodu dobrze jest podjąć współpracę ze specjalistami w tym zakresie, a znaleźć ich można w Pogotowiu zamkowym. Firma oferuje usługi ślusarskie w wykonaniu pracowników, którzy posiadają wiedzę i umiejętności, a także stale się doszkalają, dzięki czemu potrafią sprostać nawet najnowocześniejszym systemom zamkowym montowanym w samochodach. Dysponują również nowoczesnymi narzędziami, które umożliwiają otwieranie drzwi w sposób bezpieczny i bezinwazyjny. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na stronę: https://www.pogotowie-zamkowe-krakow-24h.pl/.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

O autorze

Witaj na blogu motoday! Chcielibyśmy podzielić się z czytelnikami wiedzą z zakresu mechaniki, motoryzacji i samochodów. Nasz dział redakcyjny to wykwalifikowani mechanicy i fani motoryzacji, którzy z pasji piszą o swoich doświadczeniach i wiedzy odnośnie spraw motoryzacyjnych. Pozostań z nami na dłużej i poznaj tajniki mechaniki.