PODZIEL SIĘ
Nowe BMW Serii 6 G30
Nowe BMW Serii 6 G30

Jak wygląda nowe BMW Serii 5? Wielkiej rewolucji nie ma, choć auto prezentuje się jeszcze dynamiczniej od poprzedniej wersji.

Na forum Germancarforum.com pojawiły się zdjęcia nowej Serii 5 od BMW i to zaledwie dzień przed oficjalną prezentacją przez niemiecki koncern. Całość prezentuje się jak mieszanka Serii 7 oraz Serii 3 – z tyłu widać oświetlenie LED, które rozciąga się szerzej niż w poprzednim modelu. Podobne rozwiązanie BMW zastosowało w przypadku przednich reflektorów, które teraz łączą się z grillem czyli tak samo jak w najnowszej Serii 7. W środku BMW Serii 5 zyskało nowy ekran dotykowy w ramach systemu iDrive, który ma być teraz jeszcze bardziej przyjazny w użytkowaniu. BMW chce także wdrożyć kilka technologii z topowej limuzyny. Mowa na przykład o sterowaniu gestami, czy samodzielnym parkowaniu. Samochód ma także zyskać nową wersję asystenta sterowania i kontroli jazdy.

Nowe BMW Serii 6 G30
Nowe BMW Serii 6 G30

Ponadto BMW coraz śmielej zmierza w stronę autonomicznego prowadzenia, pozwalając w Serii 5 na to, aby kierowca zdjął ręce z kierownicy – nowa piątka sama rozpozna ograniczenia prędkości i dostosuje się do panujących na drodze warunków. Nowe BMW Serii 5 zyska elementy z włókna węglowego i tworzyw sztucznych, dzięki czemu będzie ważyć mniej od poprzedniej wersji o około 100 kg.

Nowe BMW Serii 6 G30
Nowe BMW Serii 6 G30

Jeśli chodzi o silniki, to tutaj BMW proponuje zarówno dwulitrowe jednostki z czterema cylindrami jak i większe trzylitrowe oraz V8. W sprzedaży będzie także wersja z napędem hybrydowym typu plug-in (motor elektryczny połączony z dwulitrowym silnikiem benzynowym). Dla wielbicieli szybkiej jazdy przewidziano wersję M z napędem xDrive.

Nowe BMW Serii 6 G30
Nowe BMW Serii 6 G30
  • Prześmiewca

    Trener Nawałka powiedziałby jedno: “Bez zmian Panowie, bez zmian” 🙂