Samochody

Citroen C4 X – projektanci znów zaskakują

Citroen C4 X – projektanci znów zaskakują

Citroen to jeden z tych producentów, który lubi zwracać uwagę swoimi odważnymi projektami, a ceniony jest szczególnie przez kierowców lubiących nietuzinkowe i wyróżniające się samochody. Od wielu lat sprawdza się zasada, że każda kolejna propozycja tej marki, wchodząca dumnie do oferty sprzedawców, robi bardzo duże zamieszanie na rynku. Dzisiaj skupiliśmy się na jednej z najnowszych propozycji Citroena, a mianowicie na modelu C4 X. Jeśli zaintrygował Was ten samochód, to koniecznie zapoznajcie się z dalszą częścią tego artykułu.

Nadwozie inne niż wszystkie

Projekt modelu C4 X jest bardzo interesujący i oryginalny. Mocno wyróżnia się także na tle konkurencji, a dzieje się tak m.in. przez to, że C4 X nie wpisuje się w żaden ze znanych dotychczas segmentów oraz rodzajów nadwozia. Citroen C4 X to połączenie eleganckiej formy fastbacka i nowoczesnego wyglądu SUV-a. Jest to więc zdecydowanie propozycja dla tych, którzy lubią niestandardowe połączenia i chcą wyróżniać się na tle innych użytkowników dróg.

Niepowtarzalny styl

Citroen C4X to kolejny dowód na to, że projektanci tej marki mają bardzo wiele do powiedzenia podczas tworzenia nowych modeli. Nie dość tego, że otwiera zupełnie nowe rozdanie i stanowi punkt odniesienia dla innych producentów, to przy tym zachowuje swój charakter. Bardzo dynamicznie poprowadzona linia nadwozia, charakterystyczny dla marki przód oraz zupełnie nowe lampy tylne w technologii LED sprawiają, że ta propozycja francuskiej marki jest bardzo interesująca.

Warto tutaj zaznaczyć, że atrakcyjny design jest zauważalny nie tylko na zewnątrz. Wnętrze zostało wykonane z materiałów wysokiej jakości, które dodatkowo są świetnie spasowane. Minimalistyczny design świetnie komponuje się z zaawansowanymi systemami oraz dużymi i czytelnymi ekranami, które możemy znaleźć na desce rozdzielczej. Wszystkie najważniejsze funkcje dostępne są pod przyciskami będącymi w zasięgu kierowcy, a cały kokpit został zaprojektowany tak, by łączyć w sobie zarówno cechy ciekawego designu, jak i użyteczności.

Komfort i bezpieczeństwo

Model C4 X to nie tylko ładny wygląd. Samochód jest również naszpikowany przeróżnymi rozwiązaniami oraz systemami, których zadaniem jest dbanie o komfort i bezpieczeństwo kierowcy oraz jego pasażerów. W modelu zastosowano zawieszenie progresywne, które wywołuje efekt „latającego dywanu”. Wszystko dopełnione jest bardzo miękkimi, szerokimi i znakomicie wyprofilowanymi fotelami, które idealnie dopasowują się do naszego ciała.

To wszystko zostało zwieńczone blisko dwudziestoma różnymi systemami zwiększającymi bezpieczeństwo oraz ograniczającymi stres kierowców i pasażerów podczas każdej podróży. Znajdziemy tutaj m.in. adaptacyjny tempomat, system kamer 360 stopni, czy kamerę cofania.

Nowoczesne silniki

Sporo dzieje się również pod maską tego znakomitego modelu. Kupujący ma do wyboru trzy rodzaje napędu: elektryczny, benzynowy oraz diesla. Każdy z nich oferuje wystarczającą do dynamicznej jazdy moc, a jednocześnie pozwala na minimalizowanie kosztów eksploatacji. Niezależnie od tego, jaki rodzaj napędu preferujesz lub czego oczekujesz od swojego nowego auta – z pewnością wszystko to znajdziesz w modelu C4 X.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

O autorze

Witaj na blogu motoday! Chcielibyśmy podzielić się z czytelnikami wiedzą z zakresu mechaniki, motoryzacji i samochodów. Nasz dział redakcyjny to wykwalifikowani mechanicy i fani motoryzacji, którzy z pasji piszą o swoich doświadczeniach i wiedzy odnośnie spraw motoryzacyjnych. Pozostań z nami na dłużej i poznaj tajniki mechaniki.