Akcesoria

Jak przebiega i ile kosztuje wymiana przedniej szyby?

Jak przebiega i ile kosztuje wymiana przedniej szyby?

Wymiana przedniej szyby samochodowej wymaga doświadczenia, wiedzy, odpowiednich narzędzi i dużej precyzji. Dlatego wymianę powinni przeprowadzać specjaliści w serwisie samochodowym. Należy pamiętać, że nie wolno w tym przypadku oszczędzać, ani próbować robić tego samodzielnie. Szyba w aucie jest nadzwyczaj ważnym elementem, dlatego wszelkie błędy przy wymianie stwarzają niebezpieczeństwo na drodze.

Co jest potrzebne do wymiany szyby w aucie?

Najlepiej, gdy wymiany dokonują  doświadczeni pracownicy warsztatu samochodowego. Do wykonania tego zadania, oprócz nowej szyby, potrzebny jest odpowiedni sprzęt, zestaw narzędzi, klej i środki chemiczne. Serwis Autoglass  używa do tego: stojaka na szybę, specjalnego  sznurka do wycinania, nożyków, przyssawek, dłut, kluczy, pistoletu do kleju, skrobaka do szyb, akcesoriów gruntujących, sprężonego powietrza, narzędzi tapicerskich i ściągacza do wycieraczek. Niezbędny jest też specjalistyczny klej do szyb, primer i odrdzewiacz do śrub.

Jak wygląda wymiana przedniej szyby?

Pierwszy etap obejmuje demontaż wycieraczek, lusterka i podszybia. Za pomocą narzędzi zdejmuje się elementy tapicerki, czujniki, wloty powietrza itd. W drugim etapie, po ściągnięciu listwy, przy użyciu sznurka do wycinania, dłuta i przyssawek wycina się, wyjmuje i demontuje starą szybę. Trzeci etap obejmuje demontaż starej uszczelki i przygotowanie powierzchni pod nową szybę. Wykorzystuje się do tego dłuto, sprężone powietrze i primer gruntujący z aplikatorem. W ostatnim, czwartym etapie, wklejana jest nowa szyba przy użyciu przyssawek i pistoletu z klejem. Po nałożeniu środka klejącego wstawiana jest szyba i pozostawia się auto do wyschnięcia kleju.

Ile kosztuje wymiana przedniej szyby w aucie?

Koszt zakupu samego sprzętu i środków do wymiany szyby przedniej znacznie przekracza cenę usługi w serwisie samochodowym. Dlatego zdecydowanie warto zlecić to profesjonalistom. Ceny nowych szyb zależne są od modelu auta. Do starszych pojazdów można kupić je za około 200 zł. Za szybę do popularnych aut średniej klasy zapłacimy kilkaset złotych. Ceny szyb do samochodów wyższej klasy i sportowych mogą przekraczać 1000 zł. Za samą usługę wymiany w serwisie zapłacimy między 200 a 250 zł.

Wymiana przedniej szyby samochodowej to proces wymagający doświadczenia, specjalistycznego sprzętu i narzędzi. Jest to operacja, która nie powinna być podejmowana samodzielnie, ponieważ błędy przy jej wykonaniu mogą prowadzić do poważnych problemów na drodze. Specjaliści w serwisie samochodowym przeprowadzają ten proces, który obejmuje demontaż wielu elementów, wycięcie i przyklejenie nowej szyby. Wymiana szyby to także inwestycja w bezpieczeństwo, ponieważ właściwie zamontowana szyba spełnia kluczową rolę w konstrukcji pojazdu. Dlatego warto zlecić to zadanie profesjonalistom, którzy posiadają nie tylko odpowiednie umiejętności, ale także dostęp do niezbędnego sprzętu i materiałów.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

O autorze

Witaj na blogu motoday! Chcielibyśmy podzielić się z czytelnikami wiedzą z zakresu mechaniki, motoryzacji i samochodów. Nasz dział redakcyjny to wykwalifikowani mechanicy i fani motoryzacji, którzy z pasji piszą o swoich doświadczeniach i wiedzy odnośnie spraw motoryzacyjnych. Pozostań z nami na dłużej i poznaj tajniki mechaniki.